Crossfit-versenyen küzdött Vigh Domonkos

Vigh Domonkos, a WBPF Európa-bajnoka a testépítés után egy másik sportágban is kipróbálja magát, Székesfehérváron részt vett élete első Crossfit-versenyén. Nyolcvan indulóból a hatodik lett.

Lezajlott az idei Crossmajális Székesfehérváron, ahol volt szerencsém első alkalommal kipróbálni magam élesben egy Crossfit-versenyen.

Nagyon jól éreztem magam, a szervezés szuper volt, Gábor kollégámmal nagyon jól motiváltuk egymást, és nem utolsósorban eljött a családom is, édesapám és anyukám, nővéreim, sógorom és unokaöcsikéim, akik buzdítottak végig.

fitness Crossfit Vigh Domonkos

80 férfi indulóból annyit tűztem ki célul, hogy legyek benne a top10 ben. A 6. helyen zártam, amivel meg vagyok elégedve. Nem mondom, hogy nem maradt bennem itt-ott pár ismétlés, de ezen még csiszolunk.

Röviden leírnám, miből is állt ez a verseny.

- négyütemű fekvőtámasz abból felugrani dobozra (60cm) 3x
második körben 6 guggolás 6 négyütemű dobozra ugrás majd 9 -9 és így tovább... Ha valaki megszakította az adott guggolást, akkor 5db négyütemű ft. volt büntetésként.

18 guggolás sorozatba kezdtem bele, ott telt le az idő .

Ez után csak a legjobb 40 jutott tovább

Harmadik feladatsor :
- kettlebell szakítás 10 db 24kg
- húzódzkodás 15 db
- dupla tekerés (ugró kötél) 20db
ebből kellett minél több kört csinálni 8 perc alatt. 4teljes kör, plusz 7 szakításig jutottam.

- 400m futás.

Nem emlékszem, mennyi idő alatt, de kb. 14 percen belül teljesítettem.

Aki akarja, próbálja ki otthon. ;-)

Csipkényi finomság

Aki a fitnesz világában egy kicsit is benne van, az biztosan ismeri Edinát, hiszen szinte minden hazai fitnesz versenyen keményen dolgozott a versenyzők tökéletes barnításán a színfalak mögött. Több szövetségben versenyzett már, és rövid kihagyás  után idén ismét a színpadon láthattuk. Sisák Edina új szövetségnél tért vissza és roppant sikeresen  zárta az első versenyszezonját a WBPF égisze alatt rendezett versenyeken. Mi azonban új oldalát szeretnénk megmutatni blogunk olvasóinak, hiszen olyan gyönyörű fotót posztolt a minap, hogy nem kerülhette el a figyelmünket nekünk sem!

Fotó: Végh Zoltán

Nem fél a pofonoktól a csodaszép fitneszes

A 19 éves Lengyel Vivien tavaly fitness model kategóriában megnyerte a WBPF indiai világbajnokságát, és továbbra is keményen készül. A magyar amatőr testépítőkirály, azaz Molnár Péter párja a Facebookon írt arról, hogy mit tesz a sikerek érdekében.